Od czego należy rozpocząć odchudzanie?

dieta

Wiele osób uparcie walczących z nadwagą nigdy nie osiąga upragnionych efektów. Często ta rozpaczliwa walka trwa latami. Kolejne porażki powodują, że czujemy się coraz bardziej bezradni i rozgoryczeni. Mamy coraz niższą samoocenę, nabywamy przekonania o własnej nieudolności. Sięgamy po coraz bardziej nieracjonalne diety cud, zestawy ćwiczeń "spalających tłuszcz" czy medykamenty o wątpliwej skuteczności.

Ignorujemy zupełnie to co mówią dietetycy, podczas gdy recepta na to żeby zdrowo schudnąć jest bardzo prosta i znana od bardzo dawna. Wystarczy zmniejszyć ilość spożywanych kalorii, jeść regularnie, wprowadzić do diety pełnowartościowe produkty i więcej się ruszać.
Dlaczego więc tak mało osób stosuje tę metodę, skoro wiadomo, że ona działa?

Wiemy przecież że ten sposób jest najlepszy z możliwych. Problem tkwi w naszej głowie. Pewne nieuświadomione blokady w naszej psychice nie pozwalają nam na stałe wprowadzić tych kilku zasad do naszego życia.
Dlatego zamiast szukać kolejnej diety, rozsądniej jest przeanalizować jakie czynniki psychologiczne nas hamują i to od nich zaczać zmianę. Dopiero wtedy będziemy mogli wreszcie bez przeszkód prowadzić zdrowy styl życia i odzyskać kontrolę nad naszym ciałem.
W Serwisie Pscyhologia-Odchudzania.pl znajdzisz szczegółowe informacje na temat różnych blokad pscyhicznych i metod ich przezwyciężania. Pomoże Ci to pokonać swoje ograniczenia i odnieść sukces.

Podejmij decyzję i zacznij działać!