Tabletki na cellulit. Powiedz stop pomarańczowej skórce

tabletki na celulit

Suplementacja tabletkami antycellulitowymi

Tabletki antycellulitowe mają jeden cel-przyspieszyć metabolizm komórkowy, a tym samym proces rozkładania tłuszczów do takiej postaci, w której będą mogły one być usunięte z organizmu.
Inna grupa tabletek antycellulitowych wzmacnia naczynia krwionośne, redukuje obrzęki i poprawia mikrocyrkulację krwi i limfy, w celu prawidłowego rozłożenia się komórek tłuszczowych i usunięcia zalegających toksyn z organizmu. Z kolei zadaniem tabletek na cellulit wodny jest pozbycie się wody z organizmu wraz z zawartymi w niej toksynami.
Sposób ich działania jest prawie zawsze taki sam: zawarte w nich składniki pomagają zredukować tkankę tłuszczową i pozbyć się toksyn. Najczęstszym składnikiem tabletek antycellulitowych jest wyciąg z morszczynu, który ułatwia spalanie tkanki tłuszczowej i stymuluje przemianę materii. Inny ważny składnik to olej rybi, który zawiera kwasy omega 3 i pobudza metabolizm.
Poza tym większość tabletek zawiera ekstrakt z zielonej herbaty, spirulinę, guaranę, wyciąg z liści pokrzywy czy z winogron. Niektóre z nich dodatkowo w składzie mają witaminę B1 i B2, biotynę i kwas hialuronowy.
Przyjmowanie tabletek zawsze powinno być połączone z aktywnością fizyczną, masażami, a przede wszystkim ze zbilansowaną dietą. Można też zastosować odpowiednie kremy. Trzeba pamiętać, że wiele tabletek antycellulitowych może zawierać duże dawki jodu, dlatego osoby mające problemy z tarczycą powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem kuracji.