Witaminy dla sportowców

suplementy dla sportowców

Każdy sportowiec zdaje sobie sprawę z wysiłku jaki musi poświęcić na to, by jego ciało stawało się coraz bardziej sprawniejsze. Pobijanie rekordów oraz wyznaczników czasowych nie jest już tylko formą zabawy, ale prawdziwą rywalizacją ze sobą. W pocie czoła opracowujemy nowe techniki oraz plany zwiększające nasza dyspozycję fizyczną. Cały wysiłek jest jednak obarczony pewnym zagrożeniem, które w gruncie rzeczy idzie właśnie w parze z wysiłkiem.

Każdy kto trenuje ciężko traci niezbędne minerały i witaminy, które zostają wypłukane z naszego organizmu. Jest to niezwykle niebezpieczna sytuacja, gdyż w miarę zwiększania intensywności naszych treningów będziemy zmuszeni do szybszego uzupełniania tych życiodajnych substancji. W gruncie rzeczy nie jest to trudne, gdyż w aptekach znajdziemy sporo suplementów zawierających znaczne ilości potrzebnych nam witamin i minerałów. W efekcie bardzo łatwo je przedawkować, przez co efekt będzie odwrotny od zamierzonego.

Warto jednak pamiętać, że jest specjalna linia suplementów przeznaczona dla osób aktywnych fizycznie. Wśród nich znajdziemy także witaminy oraz minerały, które szybko pozwolą nam pozyskać niezbędne substancje – np. tuż po treningu. Tego rodzaju witaminy są bardzo dobrze przyswajalne, jednak często też i droższe. Najważniejsze jednak to stosować się do zdrowej i dobrze zbilansowanej diety, gdyż tylu witamin i minerałów nie zastąpi nam żaden preparat na rynku – a co najważniejsze, są w najłatwiej przyswajalne.

Dobrze dobrane witaminy tylko usprawnią nasz dotychczasowy i dobrze prosperujący model wzorowego okazu zdrowia. Pamiętajmy, że niektóre minerały oraz witaminy wpływają nie tylko na lepsze samopoczucie po treningu, ale także za szybszą regenerację naszego ciała.

Jeżeli staramy się trenować dość często i intensywnie to nie wahaj się przed zakupem specjalnej linii witamin i minerałów przeznaczonych dla sportowców – oczywiście nie możesz tego zastąpić zdrową i dobrze zbilansowaną dietą.