Zielona kawa

zielona kawa kofeina

W dzisiejszych czasach jesteśmy coraz bardziej zabiegani, mamy mało czasu dla rodziny i znajomych, na rozwijanie swoich pasji czy też zwyczajny odpoczynek. Jednak najgorsze w tym wszystkim jest to że nie mamy czasu aby zadbać o swoje zdrowie, urodę czy sylwetkę. Zazwyczaj pierwsze objawy tych zaniedbań zauważamy na naszej figurze. Śmieciowe jedzenie stres i nieregularne posiłki skutecznie potrafią nas obdarzyć zbędnymi kilogramami. Jak więc radzić sobie w tak niesprzyjających okolicznościach w walce o upragnioną figurę?

Każdy z nas chyba zadał sobie to pytanie chociaż raz w swoim życiu. Wiele osób nie zdaję sobie sprawy jak ważnym czynnikiem w odchudzaniu jest dieta oraz regularność spożywania posiłków. Pomimo wysiłków jakie podejmują na przykład na siłowni oraz szczerych chęci nie potrafią schudnąć. Rynek oferuje nam coraz częściej różne suplementy diety i jednym z nich, o którym mowa w tym artykule jest kawa która większości z nas nie jest obca i jest stałym gościem w naszym dziennym menu. Jednak nie chodzi tutaj o kawy jakie znamy na co dzień ale o KAWĘ ZIELONĄ.

A więc czym jest zielona kawa?

Zielona kawa to kawa której, obróbka zakończyła się przed procesem palenia. Z uwagi na to, że w ziarnach nie zaszedł jeszcze proces pirolizy czyli suchej destylacji ziarna kawy nie mają silnego aromatu i smaku (smak jest znacznie łagodniejszy). Różni się kolorem, gdyż jest dużo jaśniejsza niż kawa palona i stąd właśnie jej nazwa (chociaż nie zawsze ma kolor zielony).

Właściwości zielonej kawy:

kawa posiada domniemane przez naukowców właściwości odchudzające, jednak jej główną właściwością i zaletą jest
kwas chlorogenowy który, jest antyoksydantem ma prawdopodobnie właściwości bakteriobójcze, przeciwwirusowe, a nawet antygrzybiczne.
kwas w połączeniu z kofeiną obniża stopień przyswajania glukozy, co prawdopodobnie wpływa pozytywnie na szybszą utratę wagi.

Czy cena jest przystępna?
80-130 zł to dość dużo jak na suplement diety, są też inne preparaty zawierające zieloną kawę, np. MethodDraine Minceur lub Slim green coffee 800 lub Arko Tonik – który zawiera guaranę (która z kolei zawiera kofeinę), Magnez, Witaminę C (kwas askorbinowy) , Witaminy z grupy B, Zieloną kawę, żeń-szeń. Kosztuje niewiele, ale nie jest w zasadzie przeznaczony do odchudzania tylko podnoszenia wydolności organizmu.

Gdzie kupić zieloną kawę?

Jak się okazuje, na rynku istnieje mnóstwo preparatów z zieloną kawą, jednak trzeba być uważnym wybierając odpowiedni produkt. Uważajmy na podróbki, zwracajmy szczególną uwagę na ilość ekstraktu zawartą w produkcie.
Ja polecam tabletki tylko tych uznanych producentów, które bez problemu możemy zamówić przez internet 🙂

Na koniec – moja opinia na temat zielonej kawy
Uważam, że zielona kawa to produkt warty przetestowania, ale nie oczekiwałabym żadnych spektakularnych efektów. Moim zdaniem jeśli ta kawa miałaby rzeczywiście działać to tylko i wyłącznie wspomagająco przy odpowiednio dobranej diecie i ćwiczeniach.