Zioła i ich moc: jak wspierać wątrobę?

suplementacja ziołami

Tak ważny i zapracowany narząd, jakim jest wątroba, wymaga dodatkowego wsparcia. Co może nam pomóc? Zioła oraz te suplementy diety, w których znajdują się bezcenne wyciągi z leczniczych roślin. Jakie zioła mogą wspierać naszą wątrobę?

W jakich przypadkach warto sięgać po zioła na wątrobę?
Po zioła na wątrobę warto sięgać przy takich schorzeniach, jak marskość wątroby oraz wirusowe zapalenie wątroby A i B. Dobrze dobrane zioła mogą wspierać jednocześnie proces regeneracji wątroby i pomagać nam w skutecznym oczyszczaniu tego narządu. A po jakie rośliny lecznicze warto sięgać w trosce o zdrowie swej wątroby?

Ostropest plamisty wspiera regenerację wątroby
Ostropest plamisty jest jedną z tych roślin leczniczych, które w ostatnim czasie zyskały ogromną popularność. Nic w tym dziwnego. O tym, że ostropest ma korzystny wpływ na naszą wątrobę, mówi się przecież coraz więcej. Znajdujące się w tej roślinie flawonoidy oraz przeciwutleniacze pomagają nam skutecznie oczyszczać wątrobę, wspierają też proces jej regeneracji. Wiadomo już, że sięganie po ostropest plamisty jest szczególnie zalecane tym pacjentom, w przypadku których głównym problemem okazuje się marskość wątroby.

Karczoch chroni komórki wątrobowe
Kolejnym darem natury, z którego mocy możemy korzystać w walce o utrzymanie wątroby w dobrej formie, jest karczoch. Udowodniono już, że ma on korzystny wpływ na wątrobę, gdyż skutecznie chroni jej komórki przed uszkodzeniem. Dzięki karczochom nasza wątroba może się szybciej regenerować i sprawniej pracować, a to korzystnie wpływa na ogólny stan naszego zdrowia. A ponieważ liści karczocha zmniejsza ilość tłuszczu i cholesterolu w wątrobie, korzystanie ze wsparcia tej rośliny zalecane jest w szczególności tym, którym dokucza stłuszczenie wątroby.

Zioła oraz powstające na ich bazie suplementy diety mogą mieć bardzo dobry wpływ na stan naszej wątroby. Kluczem do sukcesu jest rozsądne korzystanie z takiego wsparcia oraz wybieranie tych ziół, które w danym przypadku okażą się najlepszym rozwiązaniem.